AKTYWNOŚCI
KONFERENCJI MAJOWEJ 2024

Image
Image

Aktywnie i zdrowo.

Rozkwitnij w maju. Aktywuj siebie z nami!

  • Zdrowy kręgosłup

  • Nordic Walking

  • Hydrokinezyterapia

  • ART

  • lekcja tańca: Bachata

Konferencja Majowa - reset w maju.

Maj może mieć różnorodny wpływ na psychikę człowieka, w zależności od indywidualnych czynników i doświadczeń.

  • Dłuższy dzień i więcej słońca: Dłuższy dzień i większa ilość światła słonecznego mogą prowadzić do zwiększenia poziomu serotoniny i dopaminy, neuroprzekaźników odpowiedzialnych za dobry nastrój i energię.

  • Cieplejsza pogoda: Cieplejsza pogoda może zachęcać do spędzania więcej czasu na zewnątrz, co z kolei może prowadzić do zmniejszenia stresu i poprawy nastroju.

  • Kwitnąca natura: Kontakt z naturą, w tym z kwitnącymi roślinami, może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie i zmniejszać poziom stresu.

  • Święta i majówki: Majówka i KONFERENCJA MAJOWA obchodzone w maju mogą być okazją do spędzania czasu z bliskimi, co może mieć pozytywny wpływ na psychikę.

ROZKWITNIJ W MAJU, rozpocznij nowy styl swojego życia. Wstań i działaj! Skorzystaj z aktywności na naszej konferencji.

ZDROWY KRĘGOSŁUP.

iedzący tryb pracy wiąże się z długimi godzinami spędzanymi przed komputerem w pozycji siedzącej, co wpływa na zwiększone obciążenie kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym.

Brak ruchu osłabia mięśnie, które stabilizują kręgosłup, co może prowadzić do jego przeciążenia i bólu. Rozluźnij swój kręgosłup, poznaj ćwiczenia, które pomogą go odciążyć i zrelaksować, a wszystko to pod czujnym okiem profesjonalnego fizjoterapeuty. Robert Jarzyński podpowie Wam ćwiczenia, które szybko polubicie i wprowadzicie w swoje życie.

Image
Image
Image
Image
Poznaj ćwiczenia na Konferencji Majowej

Jeśli odczuwasz ból kręgosłupa, to ćwiczenia z fizjoterapeutą złagodzą ból i poprawią kondycję Twojego kręgosłupa.

NORDIC WALKING

Nordic Walking to świetny sposób na relaks i redukcję stresu.

Przebywanie na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna mogą pomóc poprawić samopoczucie i zmniejszyć objawy depresji i lęku.

Nordic Walking jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Jest to bezpieczna i przyjemna forma aktywności fizycznej, która może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Z instruktorem Iwoną Karoń-Jarzyńską dowiecie sie jak poprawnie chodzić, zwiedzicie Spałę i wrócicie z pieknym zdjęciem z zajęć.

Image
Image
Image
ART & WINE

Rysowanie i malowanie to nie tylko przyjemne formy spędzania wolnego czasu, ale także czynności, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie.Rysowanie i malowanie to czynności, które pozwalają nam się zrelaksować i odprężyć.

Skupienie się na tworzeniu czegoś nowego pozwala nam zapomnieć o codziennych problemach i troskach.

Badania pokazują, że rysowanie i malowanie mogą obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu.

Iwona Karoń - Jarzyńska zaprasza na wspólne rysowanie. Absolwentka Akademi Sztuk Pieknych nauczy was rysowania pastelą suchą. Do domu wrócicie z oprawiona pracą.

Image
Image
Image
Rysuj na Konferencji Majowej

Na co dzień artystka prowadzi zajęcia na Warsztatach Zjarzynskimi, podczas, których uczy rysowania i malowania. Jej niezwykłe doświadczenie wpowadzi Ciebie w świat sztuki.

HYDROKINEZYTERAPIA

Hydrokinezyterapia, czyli ćwiczenia w wodzie, oferuje szereg korzyści zdrowotnych dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności. Zmniejszenie bólu i obrzęku. Poprawiają siłę mięśni, zwiększają zakresu ruchu, poprawiają stabilność i równowagę, redukują stres: Ćwiczenia w wodzie działają relaksująco i odprężająco, co pomaga w redukcji stresu i napięcia.

Aktywność fizyczna w wodzie stymuluje produkcję endorfin, hormonów szczęścia, co wpływa na poprawę nastroju i samopoczucia. Regularne ćwiczenia w wodzie mogą przyczynić się do poprawy jakości snu.

Robert Jarzyński - fizjoterapeuta prowadzi zajęcia w COS w Spale i z sukcesem naucza pływania dbając o kręgosłup.

KURS TAŃCA - Bachata

Lekcja Tańca podczas Konferencji? A tak.

Taniec to świetny sposób na odreagowanie stresu i napięcia. Podczas tańca uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, które poprawiają nastrój i samopoczucie. Poprawa pamięci i koncentracji: Taniec wymaga koordynacji ruchów i zapamiętywania choreografii, co może pomóc w poprawie pamięci i koncentracji. Zwiększenie pewności siebie: Nauka tańca i pokonywanie kolejnych wyzwań może pomóc w zwiększeniu pewności siebie i poczucia własnej wartości. Taniec to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i nawiązanie przyjaźni.

Image
Image
Tańcz z Witoldem Pągowskim

W świat Bachaty wprowadzi Was Witold Pągowski założyciel DFC LATINO, instruktor z pasją. Zakochany w Karaibskich klimatach potrafi zaczarować wszystkich rytmami latino. Organizator jedynego, największego festiwalu w Polsce: " Caribbean Festival" podczas którego spotykają sie szkoły tańca latino z całej Polski.